СОСНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Рівненського району Рівненської області

Державний професійно-технічний навчальний заклад "Соснівський професійний ліцей"

 Етапи творення та вдосконалення

      У 60 роки ХХ століття почалася розбудова новоствореного Березнівського району – зведення громадських будівель, лікарень, навчальних закладів, промислових та виробничих підприємств. Перед районом постала потреба в робітничих  кадрах. У відповідності до наказу №87 від 20 червня 1967 року по Львівському міжобласному управлінню профтехосвіти, було  засновано Соснівське міське професійно-технічне училище № 45.

    Навчальний заклад здійснював підготовку кваліфікованих робітників будівельних професій для базового підприємства «Рівнеоблміжколгоспбуд» та народного господарства області і району. Училище ставало на ноги під керівництвом першого директора Я.І. Джинжеристого, людини мудрої та цілеспрямованої.

     У січні 1970 року   училище перейменоване у Соснівське  міське професійно-технічне училище №8 з підпорядкуванням Рівненському обласному управлінню освіти. На той час в закладі  навчалося понад 600 учнів. Молодь здобувала професії маляра-штукатура, столяра, слюсаря-сантехніка, електрозварника, майстра сільського будівництва. Навчання проходило у пристосованих приміщеннях, розкиданих по території всього селища.На початку 80-х років для потреб навчального закладу було побудовано новий навчальний корпус, сучасні виробничі  майстерні,  просторий та затишний гуртожиток.

      З 2005р.   -  училище набуло нового статусу  і нині - це  державний професійно-технічний навчальний заклад «Соснівський професійний ліцей». Змінювалися назви навчального закладу, але не змінною залишається основна мета – підготовка кваліфікованих робітників  для будівельної галузі. За кожною назвою - нові перспективи, люди, долі. Вагомий внесок у розвиток навчального закладу, зміцнення його матеріально-технічної бази зробили директори Г.А.Ільїн (1975-1984р) та О.Ф.Сосновчик (1984-2011р).

       Нині їхню справу продовжує молодий та ініціативний  керівник  О.В.Шеремет.

    Престиж і популярність будівельних професій зростає, вони не втрачають своєї  актуальності на ринку праці. За роки існування зі стін навчального закладу вийшло понад десять тисяч кваліфікованих робітників, які успішно працюють на виробничих та будівельних об'єктах регіону та України.